wróć...Uruchomienie internetowej bazy danych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci w Łodzi
Internetowa baza danych polskich dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na Przemysłowej powstała w odpowiedzi na apele ich rodzin. Kontaktują się z nami krewni Ocalałych lub zamordowanych w obozie dzieci, którzy – jak dotąd bezskutecznie - poszukiwali jakichkolwiek informacji na temat swoich najbliższych – tłumaczył dr Ireneusz Piotr Maj, dyrektor Muzeum, w związku z uruchomieniem bazy danych byłych więźniów obozu na Przemysłowej.
Dzięki pracy historyków Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu, za pośrednictwem strony Muzeum, bliscy małych więźniów z obozu na Przemysłowej będą mogli znaleźć informacje na temat swoich krewnych. Internetowa baza danych obejmuje niemal 1700 nazwisk więźniów obozu. Będzie można w niej wyszukać osobę poprzez nazwisko, datę lub miejsce urodzenia, a dalej przefiltrować te dane w odniesieniu do daty aresztowania czy osadzenia w obozie.
- Internetowa baza danych polskich dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na Przemysłowej powstała w odpowiedzi na apele ich rodzin. Kontaktują się z nami krewni Ocalałych lub zamordowanych w obozie dzieci, którzy – jak dotąd bezskutecznie - poszukiwali jakichkolwiek informacji na temat swoich najbliższych. Baza znacznie ułatwi te poszukiwania, ponieważ będzie można w niej odnaleźć niezbędne do identyfikacji dane, źródła informacji wraz z sygnaturą dokumentów– wyjaśnia dr Ireneusz Piotr Maj, dyrektor Muzeum.