wróć...Relacja z pierwszej Nocy Muzeów

Przybliżenie dramatycznych losów polskich dzieci, ofiar niemieckich zbrodni. Te historie przerażają, ale trzeba je poznać, aby już nigdy się nie powtórzyły. Podczas Nocy Muzeów zaprezentowaliśmy prelekcje towarzyszące prezentacji wystaw plenerowych Muzeum, opowiadające historię dzieci polskich z obozu na Przemysłowej.

Podczas prelekcji zostały wyświetlone:
* nieznany film dokumentalny w reżyserii Zbigniewa Kamińskiego pt. „Wizja lokalna” (Telewizja Polska, 1972), pokazujący wstrząsające relacje byłych więźniów obozu zarejestrowane podczas procesu wachmanki Eugenii Pol,
* film paradokumentalny w reżyserii Michała Floriańczyka „Nauczono nas płakać bez łez...” – pierwszą produkcję filmową Muzeum Dzieci Polskich,
* animację skierowaną do widza w każdym wieku pt. „To było tu”, której scenarzystą i reżyserem jest wykładowca PWSFTviT Mateusz Winkiel.