wróć...Porozumienie o współpracy Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu z Instytutem Strat Wojennych im. Jana Karskiego

Współpraca przy tworzeniu wystaw, konferencji, publikacji oraz wspólne prowadzanie badań naukowych to główne założenia porozumienia między Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu i Instytutem Strat Wojennych im. Jana Karskiego. Porozumienie podpisano 4 kwietnia 2023 roku w siedzibie Muzeum.

We wtorek, 4 kwietnia br., dr Ireneusz Piotr Maj, dyrektor Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu oraz dr hab. Konrad Wnęk,  dyrektor Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego, podpisali list intencyjny dot. porozumienia o współpracy.

- Cieszymy się, że nawiązujemy współpracę z kolejną instytucją, z którą będziemy mogli podejmować działania propagujące wiedzę o gehennie polskich dzieci w czasie II wojny światowej. W ramach porozumienia planujemy m.in. tworzenie wspólnych wystaw, organizację konferencji, a także prowadzanie badań naukowych. Jestem przekonany, że będzie to kolejny krok, który pomoże w upamiętnieniu ofiar obozu na Przemysłowej– wyjaśnił dr Ireneusz Piotr Maj, dyrektor Muzeum.

W ramach współpracy instytucje podejmą również wspólne działania na rzecz upowszechniania wiedzy z zakresu polskich strat wojennych oraz skutków II wojny światowej dla Rzeczypospolitej Polskiej. Podejmą także trud dot. propagowania wiedzy o niemieckim obozie koncentracyjnym dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi.