wróć...Pamięci dzieci z obozu na Przemysłowej

Pracownicy Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu zapraszają 1 grudnia 2022 r.do udziału w wydarzeniach pt.„Pamięci dzieci z obozu na Przemysłowej”organizowanych w związku z 80. rocznicą utworzenia niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi.

Program wydarzeń:
Spacer edukacyjny po terenie byłego obozu przy ulicy Przemysłowej
Początek godz. 12:00.
Miejsce zbiórki: pod pomnikiem Martyrologii Dzieci w parku im. Szarych Szeregów.
Czas trwania: 120 minut.
Prelegenci: Jolanta Sowińska-Gogacz, Michał Hankiewicz.

Prelekcje w siedzibie Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 90
Godz. 17:00 – Prelekcja dotycząca załogi obozu przy ulicy Przemysłowej.
Czas trwania: 90 minut.
Prelegenci: Jolanta Sowińska-Gogacz, dr Agnieszka Fronczek-Kwarta.

Godz. 19:30 – Prelekcja dotycząca historii byłej więźniarki obozu Gertrudy Nowak oraz publikacji Muzeum „Niezwykła polska rodzina. Losy Gertrudy Nowak – dziecka z obozu na Przemysłowej”.
Czas trwania: 90 minut.
Prelegenci: dr Jakub Parol, Michał Hankiewicz.

Zapisy
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.  W celu zapisania się na wybrane wydarzenie prosimy o wypełnienie załączonego poniżej formularza. Zgłoszenia przyjmujemy również telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00 pod numerem telefonu 797-595-091. Istnieje możliwość zapisania się na więcej niż jedno wydarzenie. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada do godz. 18:00.
[Link]do formularza zgłoszeniowego.