wróć...Mała Droga Krzyżowa 2024

22 marca br. po raz trzeci odbyła się Mała Droga Krzyżowa poświęcona byłym więźniom niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Uczestnicy wydarzenia wyruszyli z parafii Najświętszej Maryi Panny Łaskawej po Mszy św. o godz. 19.00. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu, które przygotowało przewodnik z rozważaniami do Stacji Drogi Krzyżowej.

Już po raz trzeci spod Pomnika Martyrologii Dzieci tzw. Pęknięte Serce wyruszyła Mała Droga Krzyżowa po terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Drogę Krzyżową poprzedziła Eucharystia sprawowana w intencji ofiar obozu. W przygotowanie wydarzenia włączyło się Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu.

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy włączyć się w przygotowania inicjatywy, jaką jest Mała Droga Krzyżowa, poświęcona byłym więźniom obozu na Przemysłowej.  W tym roku jako współorganizatorzy przygotowaliśmy przewodnik z rozważaniami do Stacji Drogi Krzyżowej. Mamy nadzieję, że pozwoli on uczestnikom lepiej przeżyć to wydarzenie i poznać historię obozu na Przemysłowej– powiedział dr Ireneusz Piotr Maj, dyrektor Muzeum.

Inicjatorem wydarzenia był Maciej Małecki. Trasa Małej Drogi Krzyżowej liczyła ok. 3 km.