wróć...Historia obozu na Przemysłowej - dwudniowe seminarium dla przewodników turystycznych oraz nauczycieli

Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu zaprasza osoby związane zawodowo z turystyką, pilotażem wycieczek, usługami przewodnickimi oraz nauczycieli zainteresowanych realizacją zajęć o obozie na Przemysłowej (z uczniami powyżej 12. roku życia) do udziału w dwudniowym seminarium, którego celem jest zaprezentowanie aktualnego stanu badań naukowych nad historią obozu, oferty bezpłatnych działań edukacyjnych Muzeum oraz trasy edukacyjnej po terenie dawnego obozu.

Organizatorzy planują dwie dwudniowe edycje - lipcową i listopadową. Dzień pierwszy, w formule hybrydowej (stacjonarnie lub online), poświęcony historii obozu i oferty muzealnej, będzie zrealizowany w przestrzeni konferencyjno-wystawienniczej Muzeum przy ul. Piotrkowskiej 90. Dzień drugi, w formule zajęć terenowych (bez transmisji online), rozpocznie się zbiórką uczestników przy pomniku Pękniętego Serca w parku Szarych Szeregów. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Szanowni Państwo, dziękujemy za bardzo duże zainteresowanie. Limit miejsc stacjonarnych został wyczerpany.

Zapisy na seminarium online w terminie 26-27.07.2024 pod numerem telefonu: 797 595 091 przyjmujemy do dn. 22.07.2024.