Początek treści

wróć...Gala finałowa konkursu historycznego

Uczestnicy konkursu oraz przedstawiciele organizatorów pozują do zdjęcia na ścince Muzeum.

15 czerwca br. w siedzibie tymczasowej Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji Wojewódzkiego Tematycznego Konkursu Historycznego „Byliśmy tylko dziećmi. Gehenna polskich dzieci w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu”.

 

Do udziału w Konkursie zaproszeni zostali uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z województwa łódzkiego. Tegoroczna edycja po raz kolejny zachęcała młodzież do sięgania po wiedzę dotyczącą II wojny światowej, a przede wszystkim do poznawania często mało znanych historii polskich dzieci, które stały się ofiarami działań totalitarnych systemów.

 

Finałowa gala była okazją do spotkania uczestników, nauczycieli oraz organizatorów Konkursu. Podczas wydarzenia wręczono finalistom dyplomy, zaświadczenia i nagrody, doceniając ich wiedzę, wytrwałość oraz zaangażowanie w przygotowania do kolejnych etapów rywalizacji.

 

Jak podkreślali organizatorzy, Konkurs ma nie tylko rozwijać zainteresowania historyczne młodzieży, ale również uwrażliwiać na los najmłodszych ofiar wojny i budować świadomość znaczenia pamięci historycznej.

 

Udział w finale był dla uczniów także wymiernym osiągnięciem – finaliści otrzymali uprawnienia przewidziane dla uczestników konkursów organizowanych we współpracy z Kuratorium Oświaty, w tym dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

 

Organizatorami Konkursu byli Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do tej wyjątkowej lekcji historii.