wróć... „Dziecko w obliczu wojny na przykładzie obozu na Przemysłowej” - konferencja dla nauczycieli

28 lutego 2024 r. edukatorzy i historycy Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu zapraszają nauczycieli przedmiotów humanistycznych szkół ponadpodstawowych i podstawowych z Łodzi oraz województwa łódzkiego na konferencję historyczno–metodyczną zatytułowaną „Dziecko w obliczu wojny na przykładzie obozu na Przemysłowej”. Organizatorem wydarzenia, objętego patronatem honorowym Muzeum Dzieci Polskich, jest Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego.

Celem konferencji jest popularyzacja wiedzy na temat dziejów obozu na Przemysłowej w oparciu o aktualny stan badań historyków Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu oraz rozwiązania metodyczne umożliwiające zainteresowanie młodzieży tematyką martyrologiczną.

Zagadnienia i prelegenci:

„Dziecko w obliczu wojny na przykładzie obozu na Przemysłowej”

- panel historyczny: dr Agnieszka Fronczek-Kwarta, Michał Hankiewicz

„Martyrologia i upamiętnienie w praktyce szkolnej”

- panel metodyczny: Jolanta Sowińska-Gogacz, Joanna Frydenberg.

Termin: 28 lutego 2024, środa, g. 13.00 – 15.00.

Miejsce: Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego

Łódź, ul. Wielkopolska 70/72