wróć...Авторська зустріч з Ірвіном Унгаром

24 травня 2026 року о 16:00 у Музеї польських дітей – жертв тоталітаризму в Лодзі відбудеться зустріч з Ірвіном Унгаром – бібліофілом, колекціонером та давнім дослідником творчості Артура Шика. Зустріч стане можливістю дізнатися про надзвичайну історію митця та роботу за лаштунками відновлення пам’яті про його творчість.
Приводом для заходу є прем'єра книги «Відродження митця, який боровся з Гітлером: Моє життя з Артуром Шиком», у якій автор розповідає про багаторічні зусилля з відновлення пам'яті про митця та його досягнення.
Зустріч проведе Йоанна Подольська – історик, пов’язана з Лодзьким університетом, багаторічна директорка Центру діалогу імені Марека Едельмана в Лодзі (2011–2025), авторка та співавторка численних публікацій, а також кураторка виставок, присвячених таким діячам, як Ян Карський, Анджей Бобковський та Артур Шик. У своїй роботі вона популяризує історію Лодзі, з особливим акцентом на її мультикультурній спадщині.
Про героя зустрічі
Артур Шик (1894–1951) був видатним графіком та ілюмінатором, який народився в Лодзі. Його творчість, що поєднувала мистецтво з політичною діяльністю, відіграла значну роль у пропагандистській боротьбі проти нацизму. Він здобув міжнародне визнання за свої сатиричні зображення Адольфа Гітлера та інших лідерів Третього рейху.
До найважливіших робіт художника належать ілюмінації Калішського статуту та серія «Образи славних днів польсько-американського братерства».
Захід відкритий для публіки. Це унікальна можливість дізнатися про митця, чия творчість була формою боротьби проти тоталітаризму.
